Aktívház
Sokat dolgozunk azért, hogy a gyerekeinknek mindent megadjunk,
 közben elfeledkezünk arról, hogy az életterük megóvása lenne a legfőbb feladatunk.
MENÜ

A világon egyre jobban előtérbe kerül az alacsony energia felhasználású, ezáltal környezetbarát technológiák alkalmazása. Nincsen ez másként a lakóházak területén sem, a környező országokban, leginkább Ausztriában, Németországban de az utóbbi időben Magyarországon is egyre elterjedtebbek az úgynevezett passzív-, illetve aktív házak. 

 

Sajnos a jelenlegi technológiákkal kialakított aktív- és passzív házak építési költségei jelentősen meghaladják a hagyományos házak építési költségeit, ezáltal az évek során elért költség előny egy magasabb kezdeti beruházással párosul. Ez alapján az összehasonlítás alapján sokan lemondanak a környezetbarát passzív ház előnyeiről.

 

Az általam kifejlesztett technológia lehetővé teszi, hogy a fent vázolt probléma teljes mértékben eltűnjön, hiszen én olyan megoldást kínálok, ahol a környezetbarát, energiatakarékos technológia elérhető áron válik hozzáférhetővé.

 

A hagyományos házakkal összehasonlítva jelentősen alacsonyabb az energiaigénye, ami egyrészről az alacsonyabb rezsiköltségekben jelentkezik, illetve ebből következően a kisebb energiafelhasználás a környezetvédelem területén is előrelépést jelent.

Az ötlet lényegét a Magyar Szabadalmi Hivatalhoz benyújtottam és az mint használati minta a 3671-es lajstromszámon bejegyzésre került. A használati mintaoltalom megnevezése: „UÉ 3671U0900091Rusznák László Többrétegű légtömör falpanel, elsősorban passzív házakhoz”.

 

 Aktívház építési technológia:

A technológia használatával lehetséges közel nulla energiafelhasználású épületek építése a jelenlegi technológiákhoz képest jóval kedvezőbb áron.
Jelenleg épül egy mintaház, megtekinthető a http://www.activehouse.info/cases/family-house oldalon, valamint a helyszínen.

Az épület adatai:

 

 

Blowerdoor teszt : 0,06/óra
Energiafelhasználás 4KW/m2/év


Az épület növelésével a négyzetméterenkénti energiafelhasználás tovább csökken. Napelemmel felszerelve az épület több energiát termel mint amit felhasznál. A jelenlegi fal hővezetési tényezője 0,079w/m2/K 30cm falvastagságnál. A falszerkezet súlya 50 kg/m2, és rugalmas, így kiválóan alkalmazható földrengésnek kitett területeken.

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asztali nézet